FAQ články

Rádi byste se dozvěděli více informací o vysoušení, odvlhčování či vytápění? V této kategorii jsme pro vás připravili zajímavé články, které se věnují právě těmto tématům.

Vysoká vlhkost v domácnosti může mít za následek řadu nepříjemností, od plísně po škody na nábytku a dokonce zdravotní problémy. Pojďme se společně podívat, jak efektivně vlhkosti v bytě předcházet a jak s ní případně zatočit za využití odvlhčovačů a dalších řešení.

Výběr odvlhčovače vzduchu a jeho výkonu souvisí s:

Plíseň v domácnosti nebo v prostorách, kde trávíte čas je velmi nepříjemné. Ne jen, že ničí vzhled celé místnosti a vy se necítíte komfortně, ale představuje pro člověka možné zdravotní riziko.

Mobilní klimatizace mají velkou výhodu a to, že jsou jednoduché na obsluhu a snadnou přepravu. Mají opravdu vysoký výkon, takže ochlazení místnosti je velmi brzy znatelné na teplotě.

Potřebujete se zbavit vlhkosti v bytě? Jistě už jste slyšeli o odvlhčovačích neboli vysoušečích vzduchu. Co to přesně je a jak to funguje, se dočtete níže.

Nastěhovali jste se do bytu v novostavbě či jste si postavili domek a na stěnách se vám objevují vlhké skvrny a plísně? Tento jev je u novostaveb bohužel velmi častý. Jak novostavbu vysušit se můžete dočíst v našem článku. 

Nadměrná vlhkost vzduchu je nežádoucí. Abychom se jí zbavili, pomohou s tím odvlhčovače vzduchu. Těch je ale na trhu opravdu velký výběr a mezi sebou se často liší způsobem odvlhčování, výkonem i dalšími parametry.

Doma trávíme poměrně dost času, takže není překvapením, že vnitřní prostředí má na nás i náš nábytek vliv. Pokud jsou v interiéru špatné podmínky (např. vysoká vlhkost), podepíše se to právě na našem zdravotním stavu nebo životnosti přítomných věcí.

Aby se v místnostech nehromadila vlhkost a nedocházelo ke vzniku nevzhledných map a plísní, je potřeba větrat pravidelně a vždy tak, aby se vzduch v jednotlivých místnostech vyměnil.

Plísně v domě jsou častým problémem starších i nových staveb a mohou negativně ovlivnit vaše zdraví, zvýšit náklady na provoz a snížit hodnotu nemovitosti. Poj´dme se společně podívat co vlhkost a plísně způsobuje a jak s nimi zatočit.