FAQ články

Rádi byste se dozvěděli více informací o vysoušení, odvlhčování či vytápění? V této kategorii jsme pro vás připravili zajímavé články, které se věnují právě těmto tématům.

Výběr odvlhčovače vzduchu a jeho výkonu souvisí s:

  • účelem použití (domácí odvlhčovače vzduchu jsou vhodné do bytových prostor nebo menších místností a profesionální odvlhčovače vzduchu se hodí pro likvidaci vodovodních havárií, rozsáhlé prostory nebo k vysoušení zdiva na stavbách),

  • objemem vysoušeného prostoru (je třeba porovnat údaj o výměně vzduchu odvlhčovače s objemem vysoušeného prostoru),

  • vnitřní teplotou (při jakých teplotách bude odvlhčovač pracovat),

  • vlhkostí (požadovaná vlhkost zdiva určuje výběr přístroje nejen co do jeho výkonu, ale i podle způsobu použité technologie),

  • požadovanou dobou odvlhčení (doba, za kterou je třeba vlhkost odvést pryč)

  • odvlhčovacím výkonem (hodnota uvedená u odvlhčovačů vzduchu je měřená za ideálních podmínek odvlhčování, tzn. vysoká teplota, vysoká relativní vlhkost). 

a odvlhčovacím výkonem (hodnota uvedená u odvlhčovačů vzduchu je měřená za ideálních podmínek odvlhčování, tzn. vysoká teplota, vysoká relativní vlhkost).
Pokud je teplota a relativní vlhkost nižší, je potřeba většího výkonu, jinak se čas potřebný k vysoušení prodlužuje. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon, tím rychlejší je proces vysoušení. Problém vlhkých zdí je ale složitější, protože většinou nejde jen o vysušení objemu vzduchu v místnosti, ale o dlouhodobý proces odvlhčení navlhlých zdí. Zařízení jsou ale na tento nepřetržitý chod konstruována.


Volejte na bezplatnou linku 800 195 244


 

Plíseň v domácnosti nebo v prostorách, kde trávíte čas je velmi nepříjemné. Ne jen, že ničí vzhled celé místnosti a vy se necítíte komfortně, ale představuje pro člověka možné zdravotní riziko.

Mobilní klimatizace mají velkou výhodu a to, že jsou jednoduché na obsluhu a snadnou přepravu. Mají opravdu vysoký výkon, takže ochlazení místnosti je velmi brzy znatelné na teplotě.

Potřebujete se zbavit vlhkosti v bytě? Jistě už jste slyšeli o odvlhčovačích neboli vysoušečích vzduchu. Co to přesně je a jak to funguje, se dočtete níže.

Nastěhovali jste se do bytu v novostavbě či jste si postavili domek a na stěnách se vám objevují vlhké skvrny a plísně? Tento jev je u novostaveb bohužel velmi častý. Jak novostavbu vysušit se můžete dočíst v našem článku. 

Nadměrná vlhkost vzduchu je nežádoucí. Abychom se jí zbavili, pomohou s tím odvlhčovače vzduchu. Těch je ale na trhu opravdu velký výběr a mezi sebou se často liší způsobem odvlhčování, výkonem i dalšími parametry.

Doma trávíme poměrně dost času, takže není překvapením, že vnitřní prostředí má na nás i náš nábytek vliv. Pokud jsou v interiéru špatné podmínky (např. vysoká vlhkost), podepíše se to právě na našem zdravotním stavu nebo životnosti přítomných věcí.

Aby se v místnostech nehromadila vlhkost a nedocházelo ke vzniku nevzhledných map a plísní, je potřeba větrat pravidelně a vždy tak, aby se vzduch v jednotlivých místnostech vyměnil.

Plísně způsobené přílišnou vlhkostí stěn v bytě či domě jsou častným problémem dnešních starších ale i novějších staveb. Pravděpodobnost, že váš byt či dům plíseň napadne, je relativně vysoká, postihuje více než 60 % všech domů starších 25 let. U nových domů je mnoho případů, kde se práce na horizontální izolaci stěn neodvedla dobře, a funkčnost se zcela vytratila.

Vlhké stěny jsou v současné době relativně častým problémem nejen u starších domů. Obyvatelé novostaveb často zjišťují, že při stavbě nebyla izolace stěn provedena kvalitně, a problém plísně je na světě. Přečtěte si, proč je dobré se plísně zbavit.