FAQ články

Rádi byste se dozvěděli více informací o vysoušení, odvlhčování či vytápění? V této kategorii jsme pro vás připravili zajímavé články, které se věnují právě těmto tématům.

Nadměrná vlhkost vzduchu je nežádoucí. Abychom se jí zbavili, pomohou s tím odvlhčovače vzduchu. Těch je ale na trhu opravdu velký výběr a mezi sebou se často liší způsobem odvlhčování, výkonem i dalšími parametry.

Doma trávíme poměrně dost času, takže není překvapením, že vnitřní prostředí má na nás i náš nábytek vliv. Pokud jsou v interiéru špatné podmínky (např. vysoká vlhkost), podepíše se to právě na našem zdravotním stavu nebo životnosti přítomných věcí.

Aby se v místnostech nehromadila vlhkost a nedocházelo ke vzniku nevzhledných map a plísní, je potřeba větrat pravidelně a vždy tak, aby se vzduch v jednotlivých místnostech vyměnil.

Plísně způsobené přílišnou vlhkostí stěn v bytě či domě jsou častným problémem dnešních starších ale i novějších staveb. Pravděpodobnost, že váš byt či dům plíseň napadne, je relativně vysoká, postihuje více než 60 % všech domů starších 25 let. U nových domů je mnoho případů, kdy se práce na horizonátlní izolaci stěn neodvedla dobře a funkčnost se zcela vytratila.

Vlhké stěny jsou v současné době relativně častým problémem nejen u starších domů. Obyvatelé novostaveb často zjišťují, že při stavbě nebyla izolace stěn provedena kvalitně, a problém plísně je na světě. Přečtěte si, proč je dobré se plísně zbavit.

Rosí se vám neustále v interiéru okna a zrcadla? Tvoří se na povrchu zdí nevzhledné mapy, skvrny, výkvěty solí a plísně? Pak se jedná o problém s vlhkostí, který může vést až ke vzniku zápachu v konkrétní místnosti a velkým tepelným ztrátám. Vlhkost se šíří pomalu a během několika let může zasáhnout podstatnou část objektu. Pokud nedojde k brzkému odstranění vlhkosti z podlah, zdí i celé stavby, může to vést i k daleko větším problémům.

Zasáhla vás povodeň, byli jste zaplaveni přívalovým deštěm nebo se u vás doma stala nepříjemná havárie vody? Ve všech těchto případech může dojít k zaplavení podlahové plochy a zatečení vody do konstrukce podlah nebo střešních plášťů. Ať už se u vás přihodilo cokoliv, jednejte rychle. Čím rychleji budete problém řešit, tím nižší vaše náklady budou. 

Vlhkost zdiva se objevuje především u starších budov s poškozenou nebo chybějící hydroizolací. Ovšem čím dál častěji se s ní setkáváme také u novostaveb a panelových domů, kde došlo k chybám při projektování či realizaci. 

Přetékající vana, prasklé potrubí nebo poškozená hadice u pračky. To je jen stručný výčet nehod a kompikací, které mohou v bytových nebo panelových domech znamenat velké škody a problémy pro několik bytů najednou. Vytopení může poničit malbu, elektrospotřebiče i rozvody nebo nábytek. 

Zateklo vám do domu při povodni, po velkém lijáku nebo se vám dělají na stěnách mokré skrvny a plísně? Vlhkost, ať už je způsobena stářím domu nebo povodní, je vždy velký a nepříjemný problém. Vlhkost snižuje životnost stavby a bydlení ve vlhkých prostorech může ohrožovat vaše zdraví. Situaci je proto potřeba řešit co nejdříve.