Nastěhovali jste se do bytu v novostavbě či jste si postavili domek a na stěnách se vám objevují vlhké skvrny a plísně? Tento jev je u novostaveb bohužel velmi častý. Jak novostavbu vysušit se můžete dočíst v našem článku. 

U novostaveb nebo při rekonstrukcích často vznikají problémy s vlhkostí způsobené nedostatečným vysychnutím zdí v novém objektu. Omítky, hrubé podlahy, ale i nátěry v sobě obsahují desítky až stovky litrů vody a ty je potřeba následně důkladně vysušit

Vlhkost ve zdivu, podlahách i omítkách ovlivňuje další postup stavebních prací. Řádné vysušení podlahových potěrů v novostavbách je nezbytné i před pokládkou jakékoli podkladové krytinyMalé i větší nedostatky se objeví převážně během první sezóny. Může docházet k rosení oken, zvedání podlahy či skřípání dveří o podlahy z důvody změny jejich konstrukce. Nadměrná vlhkost nejen ničí nábytek, ale je také škodlivá pro naše zdraví

Jak na samotné vysoušení novostavby?

Vysoušení musí probíhat postupně a pozvolna, jinak může dojít k výrazným škodám. Celá stavba by měla být dokonale uzavřena, jinak by celý proces neměl téměř žádný efekt, neboť by vzduch snadno pronikal ven. Novostavbu by měla být vysoušena při dostatečné teplotě, alespoň 15°C, a to ve všech místnostech stejně.

Naše společnost zajišťuje služby v odstraňování a vysoušení nadměrné vlhkosti staveb. Máme bohaté zkušenosti s vysoušením domů, bytů i jiných prostor. K vysoušení a odvlhčení staveb využíváme různé typy profesionálních přístrojů, jako jsou kondenzační či absorbční vysoušeče, odvlhčovače vzduchu, tepelné sálavé panely, apod. 

Potřebujete vysušit vaši novostavbu? Neváhejte nás kontaktovat


Volejte na bezplatnou linku 800 195 244


Po prohlídce vašeho domu vám naši odborníci navrhnou nejvhodnějí opatření k vysoušení dané stavby. Na základě této prohlídky budou provedena vstupní měření vlhkosti a následne bude určen nejvhodnější typ přístroje k odstranění vlhkosti. Přístroj bude umístěn na vybrané instalační místo, aby bylo docíleno co největší efektivity vysoušení.

Rádi byste si váš dům vysušili sami? Podívejte se do naší půjčovny vysoušečů