Lokální a centrální vytápění staveb nebo sportovních hal nám umožňují sálavé systémy a moderně řešené teplovzdušné agregáty (jednotky s rozložením teplot ohřívaného vzduchu, destratifikátory apod.) s plynovým, elektrickým nebo naftovým ohřevem, popř. na ETO – extralehký topný olej.

Tyto jednotky se pak mohou dělit na stacionární nebo mobilní a také podle umístění na stropní, nástěnné nebo ležaté. Na základě je možné vybírat z provedení přímotopného či nepřímotopného a podle instalace na vnitřní nebo venkovní instalaci. 


Volejte na bezplatnou linku 800 195 244


vytápění hal pomocí teplovzdušných agregátů

Sálavé systémy

  • podlahové vytápění
  • lokální elektrické systémy – elektrické konvektory
  • infrazářiče, sálavé panely

Podlahové vytápění a lokální elektrické systémy

Elektrické konvektory, infrazářiče a sálavé panely lze použít k vytápění průmyslových hal i menších samostatných pracovišť ve velkých halách.

Teplovzdušné soustavy

Tam, kde nelze z jakýchkoliv důvodů použít k vytápění infrazářiče, se k topení uplatní teplovzdušné jednotky (agregáty). Teplovzdušné agregáty mají široké spektrum využití zejména pro vytápění haly jakéhokoliv typu - zateplené sportovní, skladové, výrobní i výstavní haly s nízkým stropem.

Teplovzdušné agregáty vytápějí prostor vzduchem ohřátým průchodem přes výměník, ohřívaný plynovým nebo naftovým hořákem, nebo elektrickou energií. Stacionární, ale i mobilní teplovzdušné ohřívače plynové nacházejí uplatnění zejména v objektech, kde je požadováno spojení nuceného větrání s vytápěním.

Rekuperátory vzduchu přenášejí teplo a vlhkost mezi odváděným a přiváděným čerstvým vzduchem. Nedochází k tvoření spalin v oběhu, což je záruka bezpečného a spolehlivého provozu. V letním období napomáhají klimatizování objektu provětráváním vzduchu.

Teplovzdušná soustava od firmy heat vytápějící průmyslový prostor

Stacionární a mobilní naftová přímotopná topidla

Stacionární a mobilní naftová přímotopná topidla (přímotopné teplovzdušné agregáty) jsou vhodná pro lokální vytápění větraných menších až středních prostor. Stacionární a mobilní naftová topidla s nepřímým spalováním (nepřímotopné teplovzdušné agregáty) se hodí pro průmyslové vytápění velkých, uzavřených a málo větraných prostor s pobytem osob.

Závěsná a mobilní naftová infračervená topidla

Závěsná a mobilní naftová infračervená topidla s přímým a nepřímým spalováním jsou používána v rozsáhlých, venkovních, polouzavřených nebo větraných prostorách, které by nebylo ekonomické vytápět pomocí teplovzdušných topidel. Topení do hal tohoto typu je daleko efektivnější a i levnější.

Potřebujete lokální topidlo? Neváhejte nás kontaktovat.