Nadměrná vlhkost vzduchu je nežádoucí. Abychom se jí zbavili, pomohou s tím odvlhčovače vzduchu. Těch je ale na trhu opravdu velký výběr a mezi sebou se často liší způsobem odvlhčování, výkonem i dalšími parametry.

Jaký zvýšit efektivitu odvlhčovače?

Když už máme vybraný odvlhčovač vzduchu, je potřeba zvýšit jeho účinnost. Na efektivitu odvlhčovače má vliv jednak správné používání, které je v souladu s návodem k obsluze, ale i správné umístění.

Na vysoušeč se nesmí nic pokládat ani zakrývat jeho vstupní či výstupní otvory, přes které proudí vzduch. V době, kdy odvlhčovač běží, je důležité mít zavřená okna i dveře, aby do interiéru neproudil nový vlhký vzduch.

Odvlhčovač se postaví do středu místnosti, aby mohl vysušený vzduch volně proudit dokola v místnosti. Dále je nutné ho neumisťovat do blízkosti zdrojů tepla, které by ovlivňovaly funkci chladícího tělesa, nebo dodržovat doporučenou minimální vzdálenost ode zdí.

Další tipy, jak zvýšit efektivitu odvlhčovače:

  • zakrytí nebo odstranění vodních ploch, ze kterých se vlhkost odpařuje,
  • účinnost odvlhčování lze zvýšit použitím elektrického nebo infračerveného topidla,
  • dobrým pomocníkem je také podlahový ventilátor, který dokáže rozproudit vlhký vzduch v místnosti a tím zvýší efektivitu a plynulost vysoušení,
  • skladování a transport je nutný provádět v horizontální poloze a před jeho prvním spuštěním by se měl nechat cca 1 hodinu stát.

Volejte na bezplatnou linku 800 195 244