Potřebujete se zbavit vlhkosti v bytě? Jistě už jste slyšeli o odvlhčovačích neboli vysoušečích vzduchu. Co to přesně je a jak to funguje, se dočtete níže.

Proč se vyplatí mít doma odvlhčovač vzduchu?

  • Eliminuje riziko výskytu plísní - zamezí výskytu plísní v prostředí, kde relativní vlhkost vzduchu mohla být 40 až 60 %. 
  • Uspoří vám náklady - při možné havárii v podobě prasklého potrubí, kdy se voda dostane do zdí, vysušení vysoušečem vzduchu je daleko ekonomičtější a rychlejší varianta než složitá operace v podobě stržení zdi a dalších nepříjemností
  • Vytváří příjemné klima v kanceláři, salónu či galerii

Potřebujete poradit s výběrem vysoušeče vzduchu


Volejte na bezplatnou linku 800 195 244


Jak odvlhčovač pomůže?

  • Ochrání zdi před plísní
  • Urychluje schnutí omítek a nábytku
  • Zmírňuje projevy vzlínání vody

Jak vysoušeč funguje?

Hlavní funkcí má filtr, který má za úkol zachytávat malé částice obsažené ve vzduchu, jako například mikroorganismy, prach či pyly. Uhlíkový filtr snadno zachytí větší částice a zápachy a hepa filtr pojme i ty nejjemnější mikročástice. Nejlepší kombinací je kombinovaný filtr, který zanechá vzduch dokonale čistý.

Výkonné vysoušeče mají velmi tichý chod, vestavěnou nádobu na kondenzát a vestavěný digitální hydrostat. Odvod vody je možný provést do odpadu či pomocí čerpadla WILO. Jiné, robustnější typy, disponují topným tělesem, které podporuje vysoušení při nízkých teplotách.

Pokud byste si rádi odvlhčovač vzduchu půjčili, navštivte naši půjčovnu

V půjčovně vysoušečů naleznete velmi výkonné odvlhčovače vzduchu a vysoušeče vlhkosti značky DANTHERM, MUNTERS a EUROM s maximálním odvlhčovacím výkonem 120 l za 24 hodin. Tyto odvlhčovače jsou schopny zajistit velmi efektivní a rychlé vysoušení.