Plíseň v domácnosti nebo v prostorách, kde trávíte čas je velmi nepříjemné. Ne jen, že ničí vzhled celé místnosti a vy se necítíte komfortně, ale představuje pro člověka možné zdravotní riziko.

Plísně mohou vyvolat alergickou reakci, dýchací potíže, nepříjemné vyrážky a spoustu jiných zdravotních onemocnění. Není však podmínkou, že se plísně vyskytují pouze u starých domů, objevují se také u nových staveb. Za vznik může především hromadící se vlhkost v prostoru. To může být způsobeno špatnou izolací stěn při stavbě, hromadící se voda/pára v koupelně, sušení prádla uvnitř bez větrání, pára z vaření v kuchyni a nepomáhají moderní plastová okna, která nejsou prodyšná. 

Prevence proti vznikající plísni

Díky pravidelnému větrání v dané místnosti lze zabránit vzniku plísní. V místnostech s větší vlhkostí bychom měli větrat mnohem častěji. Největší vlhkost bývá v koupelně a kuchyni, ale i v ložnici díky hromadící se  páře, která se odpařuje do zdí. Je tedy třeba pravidelně větrat a opravdu nechat vyměnit vzduch v celé místnosti. V každém ročním období je doporučená doba větrání odlišná.  

Odstranění plísně  

Pokud se již plíseň nebo mapy na zdech objeví je důležité tento problém začít včas řešit, do té doby než se začnou šířit po celé ploše zdi. Pokud odstranění plísně zanedbáme a budeme odstraňovat pouze vrchní viditelnou část, nezabráníme jejímu trvalému zbavení. Plísně mají schopnost prorůstání, takže i po odstranění z povrchu je stále uvnitř a je pouze otázka času, kdy se objeví znovu. Jestli máte dlouhodobý problém s tvořením vlhkosti a neustále vznikající se plísní doporučujeme pořídit nebo si zapůjčit odvlhčovač vzduchu, který zrychlí proces vysoušení.

 

Rádi vám s výběrem vysoušeče poradíme. Vždy nejde pouze o vysušení objemu vzduchu v dané místnosti, ale je potřeba opravdu důkladné a úplné odstranění vlhkosti ve zdech. 


Volejte na bezplatnou linku 800 195 244