Vlhké stěny jsou v současné době relativně častým problémem nejen u starších domů. Obyvatelé novostaveb často zjišťují, že při stavbě nebyla izolace stěn provedena kvalitně, a problém plísně je na světě. Přečtěte si, proč je dobré se plísně zbavit.

Zdraví na prvním místě

Bydlet mezi studenými a mokrými zdmi není nic příjemného pro nikoho. Lidé často ale netuší, že vlhké zdivo s plísněmi vám může zadělat i na závažnější problémy zdravotního rázu. Dlouhodobý pobyt v místě s plísněmi může způsobit nepříjemné zdravotní obtíže začínající alergiemi, kožními vyrážkami a končící dokonce například astmatem u osob, které takovými problémy nikdy netrpěly. Je tedy důležité zvážit vysušení zdiva co nejdříve. Stěnám samotným také dvakrát moc neprospívá vlhkost a plísňové mapy.

Hodnota nemovitosti

Dalším důvodem, proč si vlhké stěny v domě neuchovávat, může být skutečnost, že takto vaše nemovitost ztrácí svoji cenu a hodnotu. Dochází k poničení omítky, zdí, ale i například okenních rámu, do kterých se kapičky vody vsáknou, a už tam zůstanou. To může být nemilé zjištění obzvláště pokud byste jednou váš dům rádi nacenili a poté případně prodali. Problém v podobě vlhých zdí a plísní s prodejní cenou značně zahýbe, respektive ji velmi sníží.

Energie

Věděli jste, že vlhkost v domě i výrazně zvyšuje vaše náklady na provoz a vytápění objektu? Na druhou stranu se suchými zdmi protopíte až o 40 % méně energie. Nemluvě o potřebných opravách míst domu, které byly plísní napadeny a poničeny. Vlhké zdi vám zkrátka přidělají mnoho starostí a práce navíc, proto jakmile vznikající plíseň zaznamenáte, neodkládejte řešení problému.

Jak se vlhkosti zbavit?

V dnešní době existuje mnoho způsobů v podobě moderních technologií, jak se vlhkých stěn spolehlivě zbavit. Pokud se tento problém týká i vás, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám problém vlhkosti v domě pomůžeme vyřešit. Existuje mnoho způsobů, jak se proti plísni opatřit či se jí zbavit, a jak zdi vysušit. Přečtěte si důležité informace o vysoušení vlhkého zdiva zde.