Nově vyvinuté odvlhčovače švédské firmy MUNTERS jsou velmi kvalitní odvlhčovače. Vysoušeč vlhkosti MDR 60 je robustní velmi výkonný vysoušeč . Má vestavěnou objemnou 14 l nádobu na kondenzát, nebo možnost odvodu vody do odpadu, pomocí čerpadla WILLO. Je to ideální pomocník při likvidaci vodovodních havárií kde je následně vysoká vlhkost zdiva, při vysoušení podlah, nebo vysoušení vlhkosti domů (dosoušení novostaveb) a pod. Stejně jako ostatní vysoušeče v naší půjčovně se osvědčil pří likvidaci následků po povodních a záplavách.

      Munters MDR-60            Munterslogo

Odvlhčovač typ
MDR 60
provedení
kovové - profi
max. odvlhčovací výkon l/ 24 hod
68
objem nádrže na kondenzát (l)
14
půjčovné Kč/den (bez DPH 21%)
340.-Kč

 

Jak vybírat vysoušeče VZDUCHU?

Výběr vysoučeše vlhkosti vysoučeše vlhkosti a jeho výkonu souvisí s účelem použití (domácí odvlhčovače vzduchu jsou vhodné do bytových prostor nebo menších místností a profesionální odvlhčovače vzduchu se hodí pro likovidaci vodovodních havárií, rozsáhlé prostory nebo k vysoušení zdiva na stavbách), objemem vysoušeného prostoru (je třeba porovnat údaj o výměně vzduchu odvlhčovače s objemem vysoušeného prostoru), vnitřní teplotou (při jakých teplotách bude odvlhčovač pracovat), vlhkostí (požadovaná vlhkost zdiva určuje výběr přístroje nejen co do jeho výkonu, ale i podle způsobu použité technologie), požadovanou dobu odvlhčení (doba, za kterou je třeba vlhkost odvést pryč) a odvlhčovacím výkonem (hodnota uvedená u odvlhčovačů vzduchu je měřená za ideálních podmínek odvlhčování, tzn. vysoká teplota, vysoká relativní vlhkost). Pokud je teplota a relativní vlhkost nižší, je potřeba většího výkonu, jinak se čas potřebný k vysoušení prodlužuje. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon, tím rychlejší je proces vysoušení. Problém vlhkých zdí je ale složitější, protože většinou nejde jen o vysušení objemu vzduchu v místnosti, ale o dlouhodobý proces odvlhčení navlhlých zdí. Zařízení jsou ale na tento nepřetržitý chod konstruována.

Pokud i přesto nevíte, jaký odvlhčovač si vybrat, využijte zkušenosti našich odborníků, kteří vám rádi s výběrem odvlhčovačů poradí.