Naftové topidlo THERMOBILE TA 16 je nejmenší z této řady topidel. Jedná se o kvalitní topidlo s vysokotlakým čerpadlem s možností připojení externího termostatu. Používá se pro rozmrazování materiálů, vytápění staveb, dílen apod.

thermobile ta 16
typ ohřívače
TA 16
výkon 19 kW
spotřeba (nafta/ETO) 1,8 l/h
výkon ventilátoru 600 m3/h
cena (bez 21 % DPH)
190 Kč/den

Pro vytápění staveb se používají naftová topidla, plynová topidla a přímotopná elektrická topidla. Jako doplněk odvlhčovačů vzduchu se hodí  elektrická přímotopná topidla. Naftová a plynová topidla s axiálním nebo radiálním ventilátorem jsou vhodná pro vytápění malých, středních, ale i velkých stavebních celků (skladové haly, bytové domy, obchodní centra apod.) přičemž radiální typ ventilátoru umožňuje lepší distribuci teplého vzduchu.

Naftová přímotopná topidla se hodí k vytápění malých až středních dostatečně odvětrávaných stavebních celků. Nepřímotopná naftová topidla se používají zejména při požadavku rozvodu teplého vzduchu flexibilním potrubím, nebo pro přívod teplého čistého vzduchu do vytápěného prostoru. Plynová přímotopná topidla jsou určená do menších a středních, dobře větraných prostor, zejména pří dokončovacích pracích, jakým je malování a pod.