Švédské odvlhčovače vzduchu MUNTERS jsou velmi kvalitní odvlhčovače. Vysoušeč vlhkosti XRC 55 je výkonný robustní vysoušeč . Má vestavěnou 10 l nádobu na kondenzát, nebo možnost odvodu vody do odpadu, pomocí čerpadla WILLO. Je to ideální pomocník při likvidaci vodovodních havárií kde je následně vysoká vlhkost zdiva, při vysoušení podlah, nebo vysoušení vlhkosti domů (dosoušení novostaveb) a pod. Vysoušeče vlhkosti, stejně tak jako další užitečné přístroje, které naleznete v naší půjčovně, se osvědčíl pří likvidaci následků po povodních v Čechách i na Moravě.

  XRC 55               Munterslogo   

Odvlhčovač typ
XRC 55
provedení
kovové
max. odvlhčovací výkon l/ 24 hod
 55
objem nádrže na kondenzát (l)
10
půjčovné Kč/den bez DPH 21%
290,-

 

ODVLHČOVAČE VZDUCHU, Jak vybírat?

Výběr odvlhčovače vzduchu a jeho výkonu souvisí s účelem použití (domácí odvlhčovače vzduchu jsou vhodné do bytových prostor nebo menších místností a profesionální odvlhčovače vzduchu se hodí pro likovidaci vodovodních havárií, rozsáhlé prostory nebo k vysoušení zdiva na stavbách), objemem vysoušeného prostoru (je třeba porovnat údaj o výměně vzduchu odvlhčovače s objemem vysoušeného prostoru), vnitřní teplotou (při jakých teplotách bude odvlhčovač pracovat), vlhkostí (požadovaná vlhkost zdiva určuje výběr přístroje nejen co do jeho výkonu, ale i podle způsobu použité technologie), požadovanou dobu odvlhčení (doba, za kterou je třeba vlhkost odvést pryč) a odvlhčovacím výkonem (hodnota uvedená u odvlhčovačů vzduchu je měřená za ideálních podmínek odvlhčování, tzn. vysoká teplota, vysoká relativní vlhkost). Pokud je teplota a relativní vlhkost nižší, je potřeba většího výkonu, jinak se čas potřebný k vysoušení prodlužuje. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon, tím rychlejší je proces vysoušení. Problém vlhkých zdí je ale složitější, protože většinou nejde jen o vysušení objemu vzduchu v místnosti, ale o dlouhodobý proces odvlhčení navlhlých zdí. Zařízení jsou ale na tento nepřetržitý chod konstruována.

Pokud i přesto nevíte, jaký odvlhčovač si vybrat, využijte zkušenosti našich odborníků, kteří vám rádi s výběrem odvlhčovačů poradí.