Odvlhčovače vzduchu DANTHERM patří ve svém oboru mezi ty nejkvalitnější. Odvlhčovač vlhkosti DANTHERM CDT 85 je nejvýkonější z této řady. Jedná se o robustní typ s velkým odvlhčovacím výkonem. Má připojení na odvod vody do odpadu a to samospádem, nebo pomocí čerpadla WILO. Je to ideální pomocník při likvidaci vodovodních havárií, vysoušení vlhkého zdiva, při vysoušení podlah před pokládkou, vysoušení vlhkosti domů (dosoušení novostaveb) a pod.

DANTHERM-CDT-85           Logo Air Handling

Odvlhčovač typ
CDT 85
provedení
kovové- profi
max. odvlhčovací výkon l/ 24 hod
79
objem nádrže na kondenzát (l)
bez nádrže
půjčovné Kč/den (bez 21% DPH)
390,-

 

 

ODVLHČOVAČE VZDUCHU

Jak vybírat?

Výběr odvlhčovače vzduchu a jeho výkonu souvisí s účelem použití (domácí odvlhčovače vzduchu jsou vhodné do bytových prostor nebo menších místností a profesionální odvlhčovače vzduchu se hodí pro likovidaci vodovodních havárií, rozsáhlé prostory nebo k vysoušení zdiva na stavbách), objemem vysoušeného prostoru (je třeba porovnat údaj o výměně vzduchu odvlhčovače s objemem vysoušeného prostoru), vnitřní teplotou (při jakých teplotách bude odvlhčovač pracovat), vlhkostí (požadovaná vlhkost zdiva určuje výběr přístroje nejen co do jeho výkonu, ale i podle způsobu použité technologie), požadovanou dobu odvlhčení (doba, za kterou je třeba vlhkost odvést pryč) a odvlhčovacím výkonem (hodnota uvedená u odvlhčovačů vzduchu je měřená za ideálních podmínek odvlhčování, tzn. vysoká teplota, vysoká relativní vlhkost). Pokud je teplota a relativní vlhkost nižší, je potřeba většího výkonu, jinak se čas potřebný k vysoušení prodlužuje. Obecně lze říci, že čím vyšší výkon, tím rychlejší je proces vysoušení. Problém vlhkých zdí je ale složitější, protože většinou nejde jen o vysušení objemu vzduchu v místnosti, ale o dlouhodobý proces odvlhčení navlhlých zdí. Zařízení jsou ale na tento nepřetržitý chod konstruována.

Pokud i přesto nevíte, jaký odvlhčovač si vybrat, využijte zkušenosti našich odborníků, kteří vám rádi s výběrem odvlhčovačů poradí.