Zasáhla vás povodeň, byli jste zaplaveni přívalovým deštěm nebo se u vás doma stala nepříjemná havárie vody? Ve všech těchto případech může dojít k zaplavení podlahové plochy a zatečení vody do konstrukce podlah nebo střešních plášťů. Ať už se u vás přihodilo cokoliv, jednejte rychle. Čím rychleji budete problém řešit, tím nižší vaše náklady budou. 

Kdy může dojít k zaplavení a narušení podlahové plochy?

  • V případě havárie vody v bytě nebo domě, 
  • vytopení bytu,
  • zatečení po přívalových deštích,
  • před pokládkou podlahových krytin,
  • případně před instalací nábytku.

Vysušit vlhké zdivo, podlahu nebo se zbavit nežádoucí vlhkosti, případně plísní, nám pomohou vysoušeče - odvlhčovače. S vysoušením domu po povodni nespěchejte, abyste neohrozili statiku domu. Důležité je v této situaci, zda je zaplavená podlaha betonová, má tepelnou izolaci nebo jde pouze o koberec a podle toho budete dále postupovat.


Volejte na bezplatnou linku 800 195 244


Vysoušení betonové podlahy

Vysoušení betonové podlahy používáme kondenzační odvlhčovače. Ty pohlcují vlhkost ze vzduchu. Voda je následně koncentrována v přístroji, který se po naplnění automaticky vypne. Typ vhodného odvlhčovače si vybereme na základě velikosti zasažené plochy.

Kondenzační odvlhčovače nám v ovšem mohou posloužit i v okamžiku, kdy potřebujeme snížit vlhkost před pokládáním PVC krytin nebo parket. Také jsou pomocníci k relativnímu snížení vlhka v suterénních prostorách, archivech či skladech. Nemalým plusem těchto zařízení je i protiprachový a antibakteriální filtr.

Vysoušení podlah s tepelnou izolací

V případě vysoušení podlah s tepelnou izolací volíme vysoušeče cirkulační. Jejich výhodou je především to, že pouze lokálně navrtávají poničené stavební konstrukce a my tak následně nemusíme řešit vybourávání betonových či anhydritových potěrů a výměnu tepelných izolací. Tepelnou izolací rozumíme minerální vatu, polystyren, extrudovaný polystyren, polystyrenbeton, pěnobeton nebo různé druhy stavebních zásypů (keramické, škvárové, apod.)

Vysoušení koberce

V případě vlhkého koberce se doporučuje použít adsorbční odvlhčovač, který není svým výkonem závislý na teplotách v místnosti. Rotujícím válcem probíhají dva oddělené vzduchové proudy, v jednom je vzduch, který z přístroje vystupuje, vysoušen pomocí sorbentu (látky, která má schopnost zadržovat v sobě vodu), ve druhém je sorbent kontinuálně regenerován pomocí teplého vzduchu a spotřebovaná energie je získávána zpět jako teplo.

Venkovní mobilní klimatizace od firmy HEAT pro vysoušení průmyslového prostoru